KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 7753195
nr 775 3195
Carl Einar Borgström
(1914-1981), Sverige
Träsnitt, Carl Einar Borgström (1914-1981), 'Stad', 4/20, signerad, motivets mått: 45x33, oramad
Carl Einar Borgström, svensk målare och skulptör född i Ystad 1914, död 1981.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 3 september 2012
kl 18:22:48
3/9 17:32:22
Carl Einar Borgström
Läs mer om Carl Einar Borgström